Demirbaş Etiketleri

Demirbaş etiketleri olarak genellikle Silvermat Poliester etiketler kullanılmaktadır. Uygun ribon ile kullanıldığında çok uzun süre kalıcı

olabilmektedır 
film bazli etiketler

Silvermat Polyester Etiket: Gümüş renginde yırtılmayan etikettir. Yapışkanı özel uzun ömürlüdür. Genellikle elektronik cihazlarda ve demirbaş etiketlerde kullanılır. Parlak yüzeyli ve mat yüzeyli çeşitleri bulunur. Elektrikli ev aletleri, elektronik ve otomotiv parçaları etiketlemek için idealdir. UV Dayanıklı, çözücülere, sürtünme, ısı, nem ve yaşlanmaya karşı mükemmel dirençlidir.

Bünyemizde sadece boş olarak etiket ve ribon tedariğinin yanında ardışık barkod baskılı etiket yazarak tedariğini sağlayabilmektedir.

 

 

Devamını oku: Demirbaş Etiketleri

Termal Etiketler

Ribon şerit kullanmadan, etiketin termale (ısıya) duyarlı özellikle olması sayesinde baskı alınır. Sınırlı dayanıklılık gerektiren genel amaçlı uygulamalar için idealdir.Su, yağ veya yumuşatıcılar ile temas için uygun değildir. Güneş ışınlarına ya da aşırı ısıya maruz kalınan uygulamalarda kullanılması tavsiye edilmez.

Genel olarak eko termal ve lamine termal diye iki çeşite ayrılır. Bir de yapışkansız olarak kullanılan termal karton etiketler vardır.

 • Eko Termal: Etiketin yüzeyinde koruma yoktur. Nemli ve yüksek ısı olan ortamlara dayanıksızdır.
 • Lamine Termal: Etiketin yüzeyi kaplamalı, parlak beyazdır. Daha yüksek kontrastlı, koyu siyah baskı alınır. Etiketin yüzeyi koruyuculu olduğu için eko termale göre daha dayanıklıdır. Güneş ışınlarına yada aşırı ısıya maruz kalınan uygulamalarda kullanılması tavsiye edilmez.
 • Termal Karton Etiketler: Yapışkansız tek yüzeyi termal kaplanmış etiketlerdir. Eko termal veya lamine termal özellikte olabilir. Marketlerde, raflarda ürün fiyat etiketi olarak kullanımı yaygındır.

 

 

termal etiketler

termal etiket ornek

 

Devamını oku: Termal Etiketler

Japon Akmazı & Yıkama Talimatı Etiketleri

Ribon şerit ile baskı yapılır. Baskılı işlerde fonksiyonları olan, işlevleri açısından diğerlerinden farklı etiketlerdir.carelabel

Yıkama Talimaltı Etiketler(Japon Akmazı-Care Label): Çoğunlukla tekstil sektöründe kullanılır. Yıkamaya ve taşlamaya dayanıklı kumaş etiketlerdir. Üç çeşittir:

 • Ağır Yıkama Japon Akmaz : Ağır yıkamaya giren ürünler İçin Kullanılır. Ribon baskıya uygundur. özellikle kot üreticilerinin tercihidir.
 • Hafif Yıkama Japon Akmaz : Hafif yıkamaya giren ürünler için kullanılır. Ribon baskıya uygundur.
 • Saten, İngiliz Saten Kumaş : Parlak Görünümlü ve dokuması japon akmaza göre yumuşaktır. Ribon baskıya uygundur.

 

 

Devamını oku: Japon Akmazı & Yıkama Talimatı Etiketleri

Renkli Baskılı Etiketler

  Zemin Renk Baskılı Etiketler: Ürünün tanımlanmasında ve sınıflandırılmasında daha kolay hale getirmeye veya dikkat çekmek ve ön plana çıkartmaya yardımcı olmak için kullanılır. Her çeşit etikete (termal,  termal-transfer ) uygulanabilir. 

Firmanıza özel istediğiniz ölçü ve dizaynda baskılı etiketler de rulo olarak üretilmektedir. 

Kendinize ait bir barkod yazıcınız yoksa veya ardışık barkod baskılı etiket ihtiyacınız (demirbaş için vb.) yada barkod yazıcı ile yazılabilen herhangi bir etiket ihtiyacınız olduğunda bünyemizde bulunan serviste istediğiniz etiketi hazırlayarak bu yönde hizmet verebilmekteyiz. 

Devamını oku: Renkli Baskılı Etiketler

Özel Amaçlı Etiketler

Ribon şerit ile baskı yapılır. Baskılı işlerde fonksiyonları olan, işlevleri açısından diğerlerinden farklı etiketlerdir.kirilgan etiket

 • Kırılgan Etiketler Yapıştığı Yüzeyden Sökülürken parçalanan etiketlerdir. Güvenlik amaçlı Kullanılır.
 • Fastayr: Etiketin üst yüzeyi kuşe, yapışkan yüzeyi gri renklidir. Yapışkanı çok kuvvetlidir. Genellikle lastik üreticileri, ev tekstili ve perdeciler tarafından kullanılır.
 • Çift Katlı-Çift Pergaminli Etiketler: Etiketin iki kare yapışabilmesi için iki pergamin özelliğine sahiptir

Devamını oku: Özel Amaçlı Etiketler

Termal Transfer Etiketler

Ancak ribon ile baskı alınabilen, dolayısıyla üzerindeki bilgilerin kalıcı-dayanıklı olduğu etiketlerdir. Geniş bir uygulama alanında kullanılabilir. 

Genelde Kullanılan termal-transfer etiketlerin bazıları şöyledir;

thermal transfer

 

 • Vellum: Üst yüzeyi kaplamasız, beyaz, kağıt etikettir. Etiket yüzeyi pütürlü mat bir zemine sahiptir. bu sayede ribon baskısını daha fazla emer ve yazılar çizilmelere karşı daha dirençli olabilir. Geniş bir uygulama yelpazesi için kullanılabilir. Kutu, koli etiketi, gıda etiketleri vb.
 • Kuşe: Üst yüzeyi kaplamalı beyaz kağıt etikettir. Hızlı baskılarda bile mükemmel baskı kalitesi sunar. geniş bir uygulama yelpazesi için kullanılabilir. Kutu, koli etiketleri, gıda etiketleri vb.
 • Chromolux Kuşe: Kuşe etikete göre daha parlak ve daha kalın bir etikettir.
 • Pharma Kuşe: Parlak yüzeylidir ve daha incedir. İlaç sektöründe Kullanılır.
 • Kuşe Karton Etiket: Yapışkansız, yüzeyi kuşe kaplanmış, ribon baskıya uygun kağıt etikettir. Çeşitli kalınlıklarda, gramajlarda olabilmektedir. Gıda (bakliyat) ve tekstil sektöründe kullanılabildiği gibi, çiçekçiler tarafından çelenk yazıları için de kullanılmaktadır.
 • Polypropilen (PP) Etiket: Plastik bazlı yırtılmayan etikettir. Yüzeyi parlak veya mat olabilmektedir. Genellikle yüksek performanslı kalıcı akrilik yapışkan bulunur. Uygun ribon ile yapılan baskıda üstün baskı kalitesi alınır. Bulaşma ve çizilme direnci gerektiren uygulamalar için idealdir. Suya maruz kalan etiketler, hareketli parçalara temas eden etiketler dahil çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilir. Kimyasallara ve UV ışınlarına karşı yüksek dayanıklılık sağlar. Opak PP ( Beyaz Renk) ve şeffaf PP (Renksiz) türleri mevcuttur. 
 • Polyetilen (PE) Etiket: Plastik bazlı etikettir. Polypropilen etiketten farklı olarak akış yönünde yırtılabilir ve esneyebilen plastik bazlı etikettir. Renk olarak Opak PE (Beyaz) ve Şeffaf PE (Renksiz) türleri mevcuttur.
 • Silvermat Polyester Etiket: Gümüş renginde yırtılmayan etikettir. Yapışkanı özel uzun ömürlüdür. Genellikle elektronik cihazlarda ve demirbaş etiketlerde kullanılır. Parlak yüzeyli ve mat yüzeyli çeşitleri bulunur. Elektrikli ev aletleri, elektronik ve otomotiv parçaları etiketlemek için idealdir. UV Dayanıklı, çözücülere, sürtünme, ısı, nem ve yaşlanmaya karşı mükemmel dirençlidir. 
 • Fastayr Kuşe : Üst yüzeyi kuşe olan etiket ile yapışkanı arasında alüminyum bir kat daha vardır. Bu etiketin yapışkanı çok kuvvetlidir. Genellikle perdeciler, tekstilciler kumaş üzerine yapıştırarak kullanırlar. 
 • Filmictayre : Yapışkanı çok kuvvetlidir. Yırtılmayan plastik bazlı etikettir. Dayanıklılık ve kuvvetli yapışma gerektiren dış ortam ve suya maruz kalan ortam için idealdir. Genellikle lastik üreticileri kullanmaktadır. 
 • Sandwich - Çift Katlı Etiketler : Etiketin iki kere yapışmasını sağlayan ilave yapışkanlı pergamin taşıyıcı vardır. Etiket ilk kez yapıştığı yüzeyden sökülüp tekrar başka yüzeye yapışabilir. Kuşe ve termal kağıt etiketlerde uygulanabilir. Hastanelerde veya gsm firmalarında kullanılabilmektedir.

  

termal transfer etiketler a

 
 Resim 1 Termal Transfer Yazdırma Tekniği

thermal transfer yazdirma

Yapışkanlıklarına Göre Etiketler

Etiketler Yapışkanlıklarına ve dayanıklıklarına göre çeşitlilik gösterebilirler.yapiskanliklarina gore etiketler

 • Non Perm: Yapışkan gücü ayarlanmış yapıştığı yerden iz bırakmadan sökülebilme özelliğine sahiptir.
 • Perm: Yapışkan özelliği standart diyebileceğimiz genel amaçlı kullanılan özelliktedir.
 • Hot-Melt: Yapışkan gücü artırılmış özel olarak üretilmiş yüksek ısı ve nemli ortamlarda yapışkan kalitesi bozulmayan özelliktedir.

 

 

 

 

Devamını oku: Yapışkanlıklarına Göre Etiketler