Ribon Çeşitleri

ribbon seritler

Ribon, termal transfer etiketlerin üzerine ısı transferi yoluyla baskı yapabilmemizi sağlayan mürekkepli film şeritlerdir. Firmamız bünyesinde tüm termal transfer etiketler için uygun olan yüksek kaliteli Wax, Wax-Resin ve Resin ribon türleri bulunur. Ribonlarımız Anti-Statik, düşük yazıcı kafası ısısında bile kaliteli baskılar alınabilen ve bu sayede yazıcı kafa ömrünü uzatan yapıya sahiptir.

Kaliteli , istenen özellikte ribon baskısı için yazıcı- yazılan yüzey (etiket) ve ribon üçlüsünü birbiriyle uyumlu olması gerekir. Bunun için ribonlar genel olarak üçe ayrılır. Wax, Wax-Resin, Resin. Bu ribonlar kendi içlerinde ( Kullanım amaçlarına göre ) kullanıldıkları yazıcıya göre çeşitli kalitelerde sınıflanmaktadırlar.

 

Standart ölçülerin dışında talep doğrultusunda istenilen ölçüde üretim yapılabilmektedir.

Wax(Balmumu) Ribon: Genellikle kağıt etikeler üzerine standart baskı yapmak için kullanılır. Plastik bazlı etiketlerde de kullanılabilir fakat çizilmelere ve sürtünmelere karşı direnci zayıftır. Düz kafalı (Flat) yazıcılarda kullanılmaktadır fakat (Near-Edge) eğik kafalı yazıcılarda da kullanılabilmektedir. Standart olan wax ribon kuşe gibi kaplamalı düz zeminlerde güzel performans verir. Yüzeyi kaplanmamış sert- düzensiz yüzeyli malzemelerde performansı artırılmış wax ribon daha yüksek kaliteli baskı alınmasını sağlayacaktır. 

Wax-Resin(Balmumu- Reçine) Ribon: Çok yönlü ve geniş bir malzeme yelpazesine baskı yapılabilmesini sağlar. Üstün baskı kalitesi yayma ve çizilmelere karşı dayanıklıdır. Uzun ömürlü barkodlar, metin ve grafik sağlamak için formüle edilmiştir. Düz kafalı yazıcılarda (Flat) kullanılabildiği gibi eğik kafalı (Near-Edge) yazıcılar için özel olarak formüle edilmiştir ve eğik kafalı yazıcılar genel olarak bu ribonu kullanır.(Wax-Resin Near Edge)

Resin (Reçine) Ribon: Sentetik Etiket malzemeler üzerine uygulanan, nem'e, aşınma, aşırı sıcaklık ve kimyasal koşullara karşı dayanıklı görüntüler üretir. Tekstil sektöründe japon akmazlarında kullanılan yıkamaya dayanıklı olması için formüle edilmiş çeşitleri vardır. Tekstil baskılarda en ağır yıkamalara dayanıklı olan çeşidi ise D110A Resin'dir.

ribon uyumluluk tablosu 

wax ribon 90x300
Wax Ribon 90x300 Metre
wax resin ribon
Wax / Resin Ribon 110x300 Metre
resin ribon 80x74
Resin ribon 80x74 Metre
resin ribon 110x74
Resin Ribon 110x74 Metre